Movies

Go back

DIŽAIS BALETS

Large / Small hall

(Bolshoy)
Krievija, 2017
Drāma
Garums: 132 min.
Režisors: Valērijs Todorovskis
Lomās: Alisa Freindliha, Valentīna Teļičkina , Aleksandrs Domogarovs, Nikolā Lerišs, Margarita Simonova, Jekaterina Samuiļina, Anna Isajeva u.c.

Divas talantīgas desmit gadus vecas meitenes Jūlija un Karina kopš agras bērnības aizrauj baleta maģija. Viņas jau guvušas atzinību provincē un sapņo par profesionālu karjeru un mācībām prestižā galvaspilsētas baleta skolā. Šā ceļa sākumā gaida treniņi vaiga sviedros, stingra diēta, nebeidzami mēģinājumi un izaicinājumi, ko dzīve liek priekšā.
Jaunajām un glītajām meitenēm jāatsakās no plaukstošām romantiskām jūtām, jo ir pilnībā jānododas dejai. Nerimstoša partneru skaudība, nemitīgas intrigas, nežēlīga konkurence un galu galā arī nodevība – tāda ir atzinības un panākumu cena.
Dižais balets ir kā leduskalns, kura virsotne ir elegances un skaistuma etalons, bet zem ūdens slēpjas parastu cilvēku pasaules dramatisma pilnā realitāte.
Ja filmas “Stilīgie” (2008)  režisors veido filmu par dižo baletu un tajā tēlo īstas baleta zvaigznes, var iedomāties, cik augsts būs estētikas līmenis. Slavenā Pjotra Todorovska (“Intermeitene”, 1989) dēls Valērijs Todorovskis, savienojot klasisko mākslu un cilvēcisku drāmu, radījis pēdējo gadu skaistāko filmu par baletu “Dižais balets”.
Galvenās lomas tēlotāju balerīnu Margaritu Simonovu, Lietuvas Nacionālās operas un baleta solisti, Valērijs Todorovskis kastingā izraudzījies no vairāku valstu balerīnām. Savā ziņā Margarita tēlojusi sevi – talantīgā dejotāja no mazas pilsētiņas tagad iekaro skatītāju sirdi uz galvaspilsētu skatuvēm.

Cienījamo skolotāju lomas tēlo slavenās aktrises Alisa Freindliha (“D’Artaņans un trīs musketieri”, “Dienesta romāns”) un Valentīna Teļičkina (“Burvju portrets”).

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Ieeja:
Darba dienās līdz plkst. 17:59 -  5.00 EUR
Darba dienās no plkst. 18.00 – 6.00 EUR
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 6.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 4.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, uzrādot apliecību – 3.50 EUR

Pēdējais seanss: 19.jūnijā plkst. 20:15

– Print document