Kino

Atpakaļ

KOMŪNA

Kafejnīca "Film Noir"

(Kollektivet)
Dānija,Zviedrija, Nīderlande 2016
Komēdija, Drāma
Garums: 111 min.
Režisors: Thomas Vinterberg
Lomās:   Ulrich Thomsen, Fares Fares, Trine Dyrholm

Dānija, 70-tie gadi. Kāds inteliģents pāris iegādājas lielu savrupmāju un nolemj tajā nodibināt radošu personību komūnu. Drīz vien komūnas iemītnieku raksturi sāk savstarpēji konfliktēt, uz āru izvelkot cilvēku slēptākās vēlmes un iekāres… Skatītāju iecienīto filmu “Medības” (“The Hunt”), “Svinības” (“Celebration”) un “Tālu no trokšņainā pūļa” (“Far From the Madding Crowd”) režisors un viens no Larsa Fon Trīra tuvākajiam sabiedrotajiem Tomass Vinterbergs piedāvā savu jauno filmu, kura jau saņēmusi Sudraba lāci Berlīnes kino festivālā!

Tomass Vinterbergs  ir viens no novatoriskākajiem un spurainākajiem dāņu režisoriem. 1995.gadā tandēmā ar Larsu fon Trīru viņš Parīzē prezentēja abu izdomāto un parakstīto “Dogma 95” manifestu. Vien 45 minūtēs abi režisori bija uzrakstījuši desmit baušļus, kas sludina filmas absolūtu tehnisku, kinematogrāfisku un sižetisku lakoniskumu. Šie pamatpostulāti nosaka, ka kamerai jābūt tikai rokās turētai un uzņemšanas laukumam – maksimāli autentiskam, respektīvi, nekādas filmēšanas studijās, iztiekot bez optiskiem filtriem, mākslīga apgaismojuma, mērķtiecīgi iekļautām dekorācijām un atsevišķi piemontēta skaņu celiņa. Filmai jābūt absolūti tīrai no “pārcenšanās” un pašmērķīguma, koncentrējoties uz spēcīgiem aktierdarbiem un manifestējot kino patieso būtību.

Pirmās “īsti dogmiskās” filmas bija Vinterberga “Svinības” (1998) un Larsa fon Trīra “Idioti” (1998), tiesa, abi režijas anarhisti pievēra acis uz kādu deklarācijas bausli, te iekļaujot mūziku, kas neskan uzņemšanas laukumā, te pieverot logu, līdz ar to regulējot dabisko gaismu, nevis pielāgojoties reālajiem apstākļiem. Lēnām Dogmas idejas pabālēja, bet vēl joprojām šī ir viena no kino vēsturē skaļākajām autorisma kustībām. Tomēr ne “Komūna”, ne Vinterbergs īsti vairs neseko Dogmas baušļiem, režisoram atzīstot, ka tas ir bijis ļoti radošs posms, bet visai riskants solis.

Filmas “Komūna” virzība ir dinamiska un raiti ierauj skatītāju jautrības un cilvēcisko attiecību virpulī, beigās pieķeroties pie domas, ka šādā kompānijā dzīvot noteikti nebūtu garlaicīgi - režisors savā jaunākajā filmā sapulcinājis raibu kolektīvu. Par Annas lomu Trīne Dūrholma šogad saņēma Berlīnes “Sudraba lāci” kā labākā aktrise. Kopš savas pirmās filmas Vinterbergs ir palicis uzticīgs kā Dūrholmai, tā Ērika lomas atveidotājam Ulriham Tomsenam, daudzslāņainus varoņus abiem piešķirot arī šajā lentē.

Filma dāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Biļešu iegāde internetā: http://www.bezrindas.lv/lv/kino/cafe-film-noir/

Kinobiļetes uz seansiem var iegādāties arī uz vietas, tieši pirms seansa. Ja vēlies rezervēt galdiņu kinozālē uz savas filmas seansu – sūti epastu:  vai zvani 67289085.

Dubultseansu karstā kino nedēļa! – nāc uz divām filmām, bet maksā par vienu. No 09.04. – 14.04. pērc biļeti uz jebkuru Film Noir demonstrēto filmu, bet skaties divas.


– Drukāt dokumentu