Kino

Atpakaļ

Gastronomiskais filmu festivāls: Sadarbībā ar Dānijas Kultūras Institūtu – Babetes svētki

(Babette’s Feast)
Dānija, 1987
Komēdija, drāma
Garums: 104 min.
Režisors: Gabriels Aksels (Gabriel Axel)
Lomās: Stefāne Odrāna (Stephane Audran) – Babete; Birgite Federšpīla (Birgitte Federspiel) – Martina; Bodila Kjēra (Bodil Kjer) – Filippa, u.c.

Kādā Dānijas ciematā dzīvo mācītājs, kuram ir divas skaistas un brīnišķīgas meitas. Mācītāja draudzē zemes dzīvei netiek pievērsta pārāk liela nozīme, un viņa meitas atsakās no mīlestības un slavas, noveco, palīdz ciemata nabagiem un tur dzīvu sava tēva piemiņu, kopjot vietējo draudzi, kurā aizvien vairāk redzamas savstarpējas nesaskaņas... Viss izmainās, dodot patvērumu bēglei no Francijas – Babetei. Filmu pelnīti var nosaukt par patiesu mākslas darbu. 1987. gadā ASV kinoakadēmijas balva kā labākajai ārzemju filmai.
Filma veidota pēc pasaulslavenās dāņu rakstnieces Karenas Bliksenas īsā stāsta motīviem. Gabriels Aksels dāņu kino vēsturē ierakstīts kā vienīgais dāņu režisors ar franču saknēm. Tieši ar šo ir nozīmīgi viņa Babetes svētki, kas ilustrē sadursmi starp gallisko un skandināvu kultūru un kas 1988. gadā ieguva Oskaru kā labākā ārzemju filma.

Filma dāņu valodā ar subtitriem angļu valodā.
Vecuma ierobežojums: 12+

Ieejas maksa – 5EUR, par kuru katram kino apmeklētājam uzkoda un dzēriens.
Vietu skaits ierobežots.

Ieejas kartes iepriekšpārdošanā – www.bezrindas.lv - http://www.bezrindas.lv/lv/kino/cafe-film-noir/


– Drukāt dokumentu