Kino

Atpakaļ

FRANKA: HAOSS UN RADĪŠANA / ФРАНКА: ХАОС И СОЗИДАНИЕ

Mazā zāle

FRANKA: HAOSS UN RADĪŠANA
Franca: Chaos and Creation
 
ASV, Itālija, Francija, 2016, 80 min
Režisors: Frančesko Karrocīni
Filmā piedalās: Karls Lāgerfelds, Donatella Versače, Marina Abramoviča, Džefs Kūnss, Kortnija Lova, Bezs Lūrmens, Naomi Kempbela, Valentīno Garavani

Tā bija apmākusies februāra diena, kad Milānas Doma katedrālē šogad ieradās daudz ievērojamu cilvēku: Viktorija Bekhema, Naomi Kempbela, Stella Makartnija, Keita Mosa, Donatella Versače, Valentīno Garavani, Džordžio Armani, Karla Bruni, Miuča Prada, protams, Anna Vintūra un citi. Vietējie iedzīvotāji nebūt nebija izbrīnīti par to, ka tik kuplā skaitā sanākušas pasaules augstās modes zvaigznes – tās bija ieradušās īpašā piemiņas dievkalpojumā atvadīties no Frankas Socāni (Franca Sozzani) – Vogue Italia galvenās redaktores teju 30 gadu garumā, visietekmīgākās personas Eiropas glancētajā vidē un trauslas sievietes, kas izskatījās kā izkāpusi no Botičelli audekla.

Dažus mēnešus agrāk, Venēcijas kinofestivāla seansā, uz kuru pulcējās tieši tāds pats slavenību daudzums, viņas dēls, režisors Frančesko Karrocīni, izrādīja atklātu un aizkustinoši filmu par savu māti. Un viņa pieredzēja to savām acīm.

Viņa bija Skaistuma sludinātāja – it visās izpausmēs, dažkārt pat neredzamās. Visu laiku nozīmīgākā glancētā žurnāla lappusēs viņa modes valodā daudz un uzstājīgi runāja par mūsdienu problēmām – rasismu, anoreksiju, apaļīgu sieviešu diskrimināciju, plastisko ķirurģiju, vardarbību mājās – ar savu vizuālo valodu  piespiežot domāt un pārdzīvot līdzi. Socāni uzskatīja, ka modei nav jāattiecas tikai uz apģērbu, un tā nekad nedrīkst būt atrauta no realitātes.

Šī filma ir izjusta atzīšanās mīlestībā. Frančesko Karrocīni to veidoja četrus gadus, tomēr paspēja. Tajā ir viss: draugi un kolēģi apspriež viņas profesionālo fenomenu, savukārt pati Franka runā par privāto un ne vienmēr ērto.  Viņi pastāvīgi strīdējās: “Kaut kur pa vidu starp “Ej taču ratā!” un “Es tevi mīlu”,” – stāsta Frančesko.

“Filma pārsteidz ar to, ka tā ir saistoša it visiem skatītājiem: tie, kuri bija pazīstami ar Socāni un Vogue Italia, ar mīlestību atcerēsies, kā viņa radīja savu  pasauli. Pārējiem tiek dota iespēja pieskarties šim unikālajam radīšanas brīnumam, kas nu jau ierakstīts vēsturē, “ – The New York Times.

Filmas valodā: Angļu ( itāļu, franču ) ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Drukāt dokumentu