Kino

Atpakaļ

SAVIESĪGS VAKARS / ВЕЧЕРИНКА

Mazā zāle

SAVIESĪGS VAKARS
The Party

Lielbritānija, 2017, 71 min
Režisore: Sallija Potere
Lomās: Kristīne Skota Tomasa, Timotijs Spols, Patrīcija Klārksone, Bruno Gancs, Čerija Džonsa, Emīlija Mortimera, Kilians Mērfijs

Kā var izvērsties neko ārkārtēju nevēstošs saviesīgs vakars par godu nama saimnieces iecelšanai amatā ēnu kabinetā?

Greznā Londonas savrupnamā gatavojas grandiozam notikumam labākajās britu tradīcijās: šaurs tuvāko draugu loks, laipni smaidi, manierīgas sarunas pie galda, bridžs un citi jauki nieki.

Nemitīgi zvana tālrunis, tiek pieņemti apsveikumi, jau sarindotas aukstumā norasojušās pudeles, cepeškrāsnī cepas nieru pīrāgs – gatavošanās notiek pilnā sparā, un visam būtu jānorit kā iecerēts...

Viesus tīkami atslābinājis Bordeaux Clairet, viņi ir samierinājušies ar nepieciešamību līdz vēlai naktij garlaikoties, uzsaucot sajūsmas tostus… līdz piepeši svinību vaininieces vīrs pārsteidz ar kādu atzīšanos.

Pandoras lāde ir vaļā: klātesošie uzsāk ekscentrisku paziņojumu sacensību. Izceļot skeletus no visiem skapjiem un izliekot vispārējai apskatei netīru noslēpumu grēdas, neviens nenojauš, ar ko šis nelūgtās patiesības plūdums var beigties.

Stilīgs melnbaltais kino, izcili skaists aktieru sastāvs, dzirkstoši un nerimstošas spriedzes caurstrāvoti dialogi –  te viss teju vai kliedz, ka vērojam šedevru. Gaismēnu spēcīgie kontrasti un skulpturālais izkārtojums kadrā rada efektīgu iespaidu un piešķir plāniem papildu dramatismu, kad tas nepieciešams.

Filma neļauj atvilkt elpu, balansējot starp asu satīru par politisko situāciju un refleksijām par mīlestības peripetijām postmodernisma laikmetā. Nenoliedzami, pārlaicīgā “Orlando” autoriem – režisorei Sallijai Poterei un operatoram Aleksejam Rodionovam – “Saviesīgs vakars” ir izdevies.

Filmas oriģinālvaloda: Angļu ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Drukāt dokumentu