Kino

Atpakaļ

AIZ KRAUJAS RUDZU LAUKĀ / ЗА ПРОПАСТЬЮ ВО РЖИ

Mazā zāle

AIZ KRAUJAS RUDZU LAUKĀ
 
Rebel in the Rye
ASV, 2017, 106 min
Režisors: Denijs Strongs
Lomās: Zoja Doiča, Kevins Speisijs, Nikolass Holts, Sāra Polsone


Šī filma nav romāna "Uz kraujas rudzu laukā" ekranizācija. Tā ir brīvi interpretēta grāmatas tapšanas vēsture – dažas lappuses jauna cilvēka dzīvē. Cilvēka, kurš reiz kļūs par amerikāņu literatūras klasiķi.

Iesākumā bija vārds… Un pirmās teksta rindiņas, kas ieskauj lasītāju savas vienkāršības un spēka seģenē:

“… Ja jūs patiešām vēlaties dzirdēt šo stāstu, jūs droši vien vispirms gribēsiet uzzināt, kur esmu dzimis, kā pavadījis savu muļķīgo bērnību, ko darīja mani vecāki līdz manai piedzimšanai… Vārdu sakot, visus tos pekstiņus Deivida Koperfīlda garā…”

Vispār jau mūsu stāsts būs par ko citu. Varēsim vērot, kā dzima viens no nozīmīgākajiem XX gadsimta romāniem – “Uz kraujas rudzu laukā”. To radīja slavenākais pasaules literatūras vientuļnieks tajos tālajos laikos, kad nepiemērotība dzīvei kļuva par kultu

Amerika pagājušā gadsimta vidū. Necilas, tomēr apburošas vecās Ņujorkas dekorācijas. Neiedomājamas intelektuālās jaudas un koncentrācijas putekļiem klātais laikmeta valdzinājums.

Kas jūs esat, Selindžera kungs? Kas ir jūsu dumpīgais varonis? Ko jūs slēpjat, patvēries no pasaules aiz augstajām akmens savrupnama sienām?

“Zini, es iedomājos, ka visi mazie bērni rotaļājas milzīgā rudzu laukā. Tūkstošiem mazu bērnu, un tuvumā neviena cilvēka – neviena pieaugušā, tikai es. Un es esmu tādas stāvas, stāvas kraujas malā. Un man jānotver ikviens, kas grasās krist lejā, – saproti, viņi draiskojas un neskatās, uz kurieni skrien, un tad man jāpiesteidzas klāt un jāpasargā viņi, lai nenokristu lejā no kraujas. Tas ir viss mans darbs. Es esmu sargātājs rudzu laukā...” – Džeroms Deivids Selindžers.

Filmas valoda: angļu ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.


Tā kā kinoteātris "Splendid Palace" nenodrošina audio austiņas, festivāla organizatori lūdz skatītājus tās savlaicīgi iegādāties un atcerēties paņemt līdzi uz seansiem. Nepieciešamas audio austiņas ar standarta 3.5 mm kontaktspraudni ( kā datoriem).
Kinoteātrī "Splendid Palace" jūsu sarūpēto audio austiņu pieslēgšanai sinhronā tulkojuma sistēmai nepieciešams arī pārejas spraudnis! Pārejas spraudnis tiks izsniegts pie ieejas kinozālē pret ķīlas naudu 1eur apmērā.


– Drukāt dokumentu