Kino

Atpakaļ

Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienas Rīgā

Lielā / Mazā zāle

Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienās Rīgā bez maksas izrādīs trīs filmas „Vesterns”, „120 sitieni minūtē” un „Sāmu asinis”.
Eiropas Parlamenta (EP) LUX Filmu dienās Latvijas iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties trīs ievērojamas Eiropas filmas, kas pretendē uz Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu.

Filmu bezmaksas seansi Rīgā, kino „Splendid Palace” (Elizabetes iela 61):
•    22. oktobrī plkst. 18:30 „Vesterns”
•    23. oktobrī plkst. 18:30 „120 sitieni minūtē”
•    24. oktobrī plkst. 18:30 „ Sāmu asinis”

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesentiem lūdzam sūtīt vēstuli uz e-pasta adresi , norādot filmu, ko vēlas apmeklēt.

„Vesterns” (WESTERN)
Filmas apraksts:
Savā trešajā pilnmetrāžas filmā — pirmajā pēc popularitātes ieman¬tošanas 2006. gada Berlinālē ar darbu “Ilgas” (Sehnsucht) vācu reži¬sore Valeska Grizebaha “smalkā veidā atgriežas pie vesterna žanra, pārceļot to uz mūsdienām dziļā Bulgārijas provincē, ar stāstu par vācu būvstrādniekiem.” (Cineuropa) “Asa un gruzdoša drāma par kultūru sadursmi.” (Variety)

ĪSS KOPSAVILKUMS. Vācu strādnieku grupa sāk celtniecības darbus ro¬bežreģionā starp Bulgāriju un Grieķiju. Tālā zeme un tās elpu aizraujo¬šās ainavas atmodina vīru vēlmi pēc piedzīvojumiem, taču viņi arī tiek konfrontēti ar pašu aizspriedumiem un neuzticēšanos valodas barjeras un kultūru atšķirību dēļ. Šī situācija drīz kļūst par fonu viņu sacensībai par ciemata iedzīvotāju atzinību un labvēlību.

Valstis: Vācija, Bulgārija, Austrija
Režisors: Valeska Grizebaha (Valeska Grisebach)
Ilgums: 119 min min.

„120 sitieni minūtē” (120 BATTEMENTS PAR MINUTE)
Filmas apraksts:
Četrus gadus pēc augsti vērtētās filmas Eastern Boys (“Austrumu puiši”) Robēns Kampijo nāk klajā ar  „120 sitieni minūtē” — “vērienīgu, satraucošu un sirdi plosošu Parīzes AIDS aktīvistu grupas portretu pagājušā gadsimta 90. ga¬dos”. Sapludinot “personīgo, politisko un erotisko”, tā sniedz “reti sasto¬pamu un nenovērtējamu ne-amerikāņu skatījumu uz pasaules veselības krīzi, kas 21. gadsimta priekšvakarā izretināja geju kopienu.” (Variety) “Ar nevainojamu aktierspēli un reibinošu house mūzikas skaņu celiņu „120 sitieni minūtē”  ir nesaudzīgs un patiess atgādinājums par šīs paaudzes cīņu pret sabiedrības vienaldzību un neprātīgo dzīves svinēšanu.” (Euronews)

ĪSS KOPSAVILKUMS. Parīze, pagājušā gadsimta 90. gadu sākums: jaunu aktīvistu grupa izmisīgi cenšas atrast zāles pret nezināmu nāvējošu slimī¬bu. Viņi ielaužas farmācijas laboratorijās, kurās glabājas iespējamās zāles. Viņi dara visu iespējamo ar cerību, ka tas izglābs gan viņu, gan nākamo paaudžu dzīvību.

Valstis: Francija
Režisors: Robēns Kampijo (Robin Campillo)
Ilgums: 144 min.

„Sāmu asinis” (SAMEBLOD)
Filmas apraksts:
Zviedru–sāmu režisores Amandas Kernelas debijas filma vēsta par to, kas notiek pēc visu saišu saraušanas ar savu kultūru un vēsturi, liekot uzdot jautājumu: vai tiešām ir iespējams kļūt par kādu citu? “Aizkustinošs, kla¬siski vēstīts stāsts par pieaugšanu traumējošu sociālo aizspriedumu fonā pagājušā gadsimta 30. gados. “Sāmu asinis” ir “pārliecinošs pusaudža bai¬ļu, kas atbalsojas pāri robežām un paaudzēm, un iespaidīga, reti attēlota īpaša kultūras konteksta — Zviedrijas īstenotās sāmu pamatiedzīvotāju koloniālās apspiešanas — sajaukums.” (Variety)
ĪSS KOPSAVILKUMS. Elle Marja ir 14 gadus veca sāmu ziemeļbriežu au¬dzētāju meita. Sastopoties ar neiecietību un pazemojošām bioloģiskām pārbaudēm internātskolā pagājušā gadsimta 30. gados, viņa sapņo par citādu dzīvi. Lai to īstenotu, viņai ir jākļūst par kādu citu un jāsarauj visas saites ar savu ģimeni un kultūru.

Valstis: Zviedrija, Norvēģija, Dānija
Režisors: Amanda Kernela (Amanda Kernell)
Ilgums: 110 min.

Organizē: Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā 


– Drukāt dokumentu