Kino

Atpakaļ

LIELAIS KRISTAPS- BALVAS PASNIEGŠANAS CEREMONIJA

Lielā zāle

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps balvu pasniegšanas ceremonija

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija notiks pirmdien, 13. novembrī plkst. 19:30 kinoteātrī Splendid Palace, tās režisors būs Mārtiņš Ķibers, bet scenogrāfijas autore Anna Heinrihsone. Ceremonijas tiešraide www.lsm.lv 19:30, atliktā tiešraide LTV1 22:00.

Lielais Kristaps vēsturiski saistīts ar ūdeni; ūdens tēma būs arī klātesoša Lielā Kristapa ceremonijā, kuru vadīs aktieris un, kā izrādās, liels kinomīlis Egons Dombrovskis. Viņam palīdzēs Zemūdens komanda — aktieri Ance Strazda, Klāvs Mellis un Jānis Kronis. Savukārt sadzirdēt Latvijas kino straumes ceremonijā ļaus grupa Ezeri - Miķelis Putniņs, Krišjānis Bremšs un Kristians Priekulis.

Šogad Lielā Kristapa moto ir Izrādās. Lielā Kristapa filmu programma ļauj izrādīties gada labākajām filmām, taču izrādās arī, ka Latvijas kinovēsturē ir daudz aizmirstu vai nenovērtētu filmu. Tāpēc šogad – līdztekus savam galvenajam, rūpīgi profesionālajam iepriekšējā gada veikuma sijāšanas darbam – Lielais Kristaps aicinās atskatīties uz Latvijas kino raksturīgām zemūdens strāvām un celt no aizmirstības dzelmes tās pērles un tos dārgumus, bez kā šodienas kino būtu citādāks.– Drukāt dokumentu