Kino

Atpakaļ

KVADRĀTS

Kafejnīca "Film Noir"

(The Square)
Zviedrija, Vācija, Francija, Dānija, 2017, 142 min.
Drāma, komēdija
Režisors: Rūbens Ēstlunds
Lomās: Kless Bangs, Dominiks Vests, Elizabete Mosa, Terijs Notari

2017. gada Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zars”
 
Latvijas kinoteātros – ar „Zelta palmas zaru” apbalvotā satīra „Kvadrāts”

„Kā torte, kuru režisors tev met sejā,” – tā par zviedru režisora Rūbena Ēstlunda satīru „Kvadrāts” („The Square”) raksta kinokritiķis Robijs Kolinss. Kolēģis Patriks Raiens sajūsmā piebalso: „Līdz šim neviena „Zelta palmas zaru” saņēmusī filma nav bijusi tāda kā šī.” Galveno Kannu kinofestivāla balvu saņēmusī drāma ir caururbjošs, asprātīgs un komisks  mūsdienu sabiedrības skatījums. Filmas pirmizrāde Latvijā – 2. novembrī.

Filma vēsta par Kristiānu (dāņu aktieris Kless Bangs) – cienījamu modernās mākslas muzeja direktoru un filantropu. Vīrietis gatavojas jaunam mākslas projektam – konceptuālai instalācijai „Kvadrāts”, kurai  jāstāsta par altruismu un sociālo atbildību. Tomēr tas, kas tiek pārliecinoši deklarēts teorijā, ne vienmēr attaisnojas dzīvē.

Kādu dienu Kristiānam nozog telefonu un nevainojamā dzīves idille pārvēršas nevaldāmā haosā. Tas iespaido vīrieša reputāciju, godu un nevainojamo tēlu. Galveno varoni Kristiānu režisors dēvē par sociālo hameleonu, kurš zina, kā sabiedrībā baudīt cienījamu statusu un lavierēt starp muzeja atbalstītājiem, māksliniekiem un apmeklētājiem. Pēc viņa teiktā, līdzīgi „ideālie cilvēki” mūsdienās sastopami visur.

Filmas oriģinālvaloda: zviedru, angļu, dāņu ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 18+

Biļetes iepriekšpārdošanā – www.bezrindas.lv - http://www.bezrindas.lv/lv/kino/cafe-film-noir/

– Drukāt dokumentu