Kino

Atpakaļ

Tikšanās ar Mazo princi (Pikolo muzikālais lektorijs bērniem (Sanktpēterburga))

Lielā zāle

Bērnu muzikālais lektorijs “Pikolo” piedāvā Rīgā ilgi gaidīto smilšu animācijas pirmizrādi!

Šī klasiska smilšu animācijas pasaka vecākiem un bērniem “Pikolo” lektorija izpildījumā jau kopš 2014.gada ir iekarojusi daudzu skatītāju sirdis slavenajā Marijas teātrī ne tikai Sanktpēterburgā, bet arī Vladivostokā un Vladikaukāzā (ne velti 2018.gadā tā ir kļuvusi par vienu no centrālām izrādēm ekskluzīvajā Marijas teātra projektā “Valērijs Gergijevs – bērniem”.)

Tikšanās ar Mazo princi pēc slavenās Antuāna de Sent-Ekziperī pasakas-teikas motīviem ir patiess brīnums, kas rodas franču komponistu-impresionistu mūzikas džeza noskaņās, kā arī filozofiskā pasaku tekstos, krāsām un emocijām pilnā smilšu animācijā.

Olga Pikolo, izrādes autore - stāsta par savu koncertu “Tikšanās ar Mazo princi”:
“Kā arī citās manās izrādēs, arī “Tikšanās ar Mazo princi” notiek caur transformāciju. Lidotāja un Mazā prinča tikšanās nav nejaušība. Tuksnesis kļūst par transformācijas avotu, jo viņi abi lenām sāk aptvert, ka realitāte patiesībā ir citādāka, nekā viņu līdzšinējā pieredzē. Un škersojot tuksnesi – savas sirds tuksnesi – abi mācās dzīvot savādāk, virzot skatienus prom no ārējās pasaules, ieskatoties savas sirds dziļumos un apgūstot īpaši smalku iekšējo situācijas redzējumu.
Dzīves garumā kopš pašas bernības Ekziperī filozofiskas atziņas mūs pārņem vairakkārt. Ikvienā tikšanās ar šo brīnišķīgo pasaku kā savas sirds Bībelē katrs noteikti atrod ko jaunu, tāpat, ka paša sevī. Un jo ilgāks šis ceļš, jo garāks ir tā brīnums...”

Krāsaina smilšu animācija – sarezģīts tulītējs vizuālās mākslas veids. Mākslinieks skatītaju priekšā veido gleznas no krāsainām smiltīm, vairākos slāņos un dažādos daudzumos liekot tās uz stikla. Tā dzimst neparasti smilšu tēli, kas bez steigas, lēnām sajaucoties, nomaina viens otru; mākslas attēli izveidojas un uz visiem laikiem izzūd uz ekrāna, viss notiek šeit un tagad, tai skaitā sniedzot arī relaksējošo efektu mūsu mazajiem lektorija klausītajiem.

Pasaku atstāstīs un uzzīmēs:

Olga Pikolo, koncerta vadītāja un muzikoloģe, kas radīja bērnu muzikālo lektoriju, kurš jau 20 gadus veiksmīgi strādā dažādās teātru skatuvēs Sanktpēterburgā un ārzemēs (https://www.mariinsky.ru/company/guest_persones/piccolo_olga);

Oksana Kalinko, starptautiski pazīstama krāsu smilšu animācijas māksliniece;

Aleksejs Čižiks (vibrafons) - viens no labākajiem džeza mūziķiem Sanktpēterburgā, “Čižiks-džezs-kvartets” vadītājs;

Tatjana Čigorska (klavieres) – Baltkrievijas mūzikas akadēmijas absolvente, vairāku starptautisku konkursu laureāte, starptautiska līmeņa koncertmeistere.

Koncerts notiek krievu valodā. Izrādes ilgums – 50 minūtes.
Izrādes mūzikas un teksta kompozīcija – Olgas Pikolo autoruzvedums.
Papildus informācija par Pikkolo bērnu lektoriju ir atrodama interneta vietnē – www.piccolosolo.ru
Vairāk informācijas: https://piccolosolo.ru/afisha-i-bilety/product/view/4/62.html

Vairāk informācijas: https://piccolosolo.ru/afisha-i-bilety/product/view/4/62.html


– Drukāt dokumentu