Kino

Atpakaļ

Atvērtā lekcija “Psiholoģiskie tipi un Ēna” ar Junga analītiķi Džonu Bībī

Mazā zāle

Atvērtā lekcija “Psiholoģiskie tipi un Ēna” ar Junga analītiķi Džonu Bībī (John Beebe, MD), izmantojot Alfrēda Hičkoka filmu fragmentus

Lekcija domāta ikvienam interesentam, kas vēlas padziļināt savu izpratni par cilvēka psihes darbības noslēpumiem.

K.G. Jungs: “...izpratne par psiholoģiskajiem tipiem atklāj ceļu uz cilvēka psihes labāku izpratni.” Jungs šo tipoloģiju pētīja un veidoja vairāk kā 20 gadus, pirmo reizi ar to daloties grāmatā “Psiholoģiskie tipi”. Junga izstrādāto psiholoģisko tipoloģiju mūsdienās attīsta un pilnveido Džons Bībī, kura izveidotais “astoņu funkciju – astoņu arhetipu” modelis ir plaši citēts un izmantots. Viņš ir arī pazīstams, kā Junga tipoloģijas izmantošanas entuziasts kino analīzē.

Lekcijā,  izmantojot labi zināmu Alfrēda Hičkoka filmu fragmentus, Dr. Bībī demonstrēs kā cilvēka Ēna manifestējas caur četriem arhetipiem, no kuriem katrs ir saistīts ar vienu no Junga astoņiem psiholoģiskajiem tipiem.

Džons Bībī ir viens no vadošajiem un pieredzes bagātākajiem Junga analītiķiem pasaulē, ārsts, lektors un vairāku grāmatu autors. Izglītību ieguvis Harvardas koledžā un Čikāgas Universitātes medicīnas skolā. Amerikas psihiatru asociācijas goda loceklis, bijušais K. G. Junga Institūta San Francisco prezidents. Viņš ir grāmatu “Energies and Patterns in Psychological Type: The Reservoir of Consciousness”un“Integrity in Depth” autors. Viņš ir arī “The Presence of the Feminine in Film”  līdzautors un “The Question of Psychological Types: The Correspondence of C. G. Jung and Hans Schmid-Guisan, 1915-1916” līdzredaktors.

Tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Pasākumu organizē Latvijas Junga analītiskās psiholoģijas biedrība www.jungabiedriba.lv

Dalības maksa 10 EUR. Maksāt var uz vietas vai ar pārskaitījumu.

Pieteikšanās, rakstot mail.com (tālr.+37126495426 Inese Ruka)


– Drukāt dokumentu