Kino

Atpakaļ

DZIESMUVARA

Lielā / Mazā zāle

2018.gada 1.jūnijā kinoteātrī Splendid Palace pirmizrādi piedzīvos režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma “Dziesmuvara” - stāsts par mums pašiem un par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību dinamiskajā un mainīgajā laika ritā vairāk nekā simts gadu garumā. 2. un 3.jūnijā ikviens interesents aicināts uz filmas bezmaksas seansiem.

Dokumentālās filmas “Dziesmuvara” veidotāji savu Dziesmu svētku redzējumu ļauj izstāstīt dokumentālam koptēlam - latviešu karavīram, kara lidotājam, ērģelniekam un koristam. Lidojumā virs Latvijas - vēsturiskās fotogrāfijās, dažādās laikmeta liecībās, oficiālās un ģimeņu hronikās, kā arī liktenīgo dziesmu motīvos ir atgādināts par latviešiem dotās dziesmuvaras pārlaicīgumu, nozīmi nācijas pašapziņas celšanā, tautas saliedēšanā un brīvības gara uzturēšanā jebkuros apstākļos, kā tēvzemē, tā trimdā.

Scenārija autori – Dainis Īvāns un Askolds Saulītis, režisors – Askolds Saulītis, operators – Andris Priedītis, producents – biedrība Terra Europa. Darbs pie filmas uzsākts 2016. gadā ar Latvijas Nacionālā kultūras centra un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Dokumentālā filma iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

Filmas režisors Askolds Saulītis stāsta: “Līdz ar pirmo vidzemnieku dziedāšanas dienu Dikļos 1864. gadā un 1873. gada Pirmajiem Vispārējiem latviešu dziedāšanas svētkiem Rīgā – Dziesmu svētki kļuvuši par neatņemamu latviskās identitātes sastāvdaļu. Filmā atainoti centieni Dziesmu svētkus pakļaut dažādiem ideoloģiskiem mērķiem un tautas attapība to nepieļaut. Dziesmuvara tautai devusi spēku izcīnīt neatkarīgu valsti, izturēt karos, pretoties pārtautošanai. Dziesmu svētkos nostiprinājies mūsu garaspēka karaspēks, kas Trešajā atmodā izrādījies stiprāks pat par padomju okupantu bruņotiem spēkiem”. Askolds Saulītis divas reizes Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps atzīts par labāko dokumentālā kino režisoru.

Bezmaksas ieejas biļetes uz filmas “Dziesmuvara” seansiem iespēja saņemt no 21.maija kinoteātra Splendid Palace biļešu kasē.

Kino seansi notiks:
2.jūnijā plkst.14.00 kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē
2.jūnijā plkst.19.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē
3.jūnijā plkst.14.00 kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē
3.jūnijā plkst.18.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē


– Drukāt dokumentu