Kino

Atpakaļ

ČETRI BALTI KREKLI - īpašais seanss

Lielā zāle

Latvija, 1967
Garums: 73 min.
Spēlfilma
Režisors: Rolands Kalniņš
Lomās: Uldis Pūcītis, Dina Kuple, Līga Liepiņa, Arnolds Liniņš, Pauls Butkēvičs

Visgrandiozākā kino ziņa šajā gadā! Rolanda Kalniņa filma "Četri balti krekli" iekļauta Kannu festivāla programmā! Uz viena ekrāna kopā ar Ingmaru Bergmanu, Alfredu Hičkoku, Vitorio de Siku un citiem milžiem!

Četri balti krekli (1967) ir viena no pazīstamākajām Rolanda Kalniņa spēlfilmām ar ļoti sarežģītu likteni – uzņemta 1967. gadā, tā perfekti iederas tālaika kinopasaulē valdošajās modernisma tendencēs, taču savas brīvdomības, jauneklīgās enerģijas un dzēlīgās ironijas dēļ Latvijā pilnvērtīgu ekrāna dzīvi uzsāka tikai 20 gadus pēc tās uzņemšanas, bet līdz tam tika nolikta plauktā un izslēgta no Latvijas kino procesiem. Varam uzskatīt, ka beidzot taisnība ir triumfējusi – 51 gadu pēc filmas Četri balti krekli uzņemšanas, režisora Rolanda Kalniņa 96 gadu jubilejas dienās, filma nonāk visas kinopasaules uzmanības centrā.

Filmas scenārijs veidots pēc Gunāra Priedes lugas Trīspadsmitā, režisors Rolands Kalniņš,  operators Miks Zvirbulis, mākslinieks Uldis Pauzers, kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa, montāžas režisore Zigrīda Geistarte, otrais režisors Varis Brasla, komponists Imants Kalniņš, dziesmu vārdu autors Māris Čaklais, lomās – Uldis Pūcītis, Līga Liepiņa, Dina Kuple, Pauls Butkēvičs, Arnolds Liniņš un citi. Filma restaurēta Latvijas studijā Lokomotīve.

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Īpašais filmas "Četri balti krekli" seanss ar filmas restauratoriem un radošo grupu kinoteātrī "Splendid Palace" 18.jūnijā plkst.19.00!

Ieeja - 7.00 EUR,
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 5.50 EUR,
Skolēniem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem, uzrādot apliecību – 4.50 EUR.


– Drukāt dokumentu