Kino

Atpakaļ

BALTIJAS FILMU DIENAS 2018

Lielā zāle

Baltijas filmu dienu seansi notiks kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē 23. un 24. augustā no pulksten 18:00, katru vakaru divas filmas.

Ieeja brīva, pirms seansiem kasē izņemot ieejas kartes. Ieejas kartes iespējams saņemt no 21. augusta.

PROGRAMMA:

23. augusts

18:00 Bērni no viesnīcas “Amerika” | Režisors Raimonds Banionis 88’’ Lietuva 1990
Pēc filmas saruna ar režisoru Raimondu Banioni

Filma seko Padomju Lietuvas pusaudžu dzīvei. Filmas varoņi fano par Padomju Savienībā aizliegto rokenrolu un interesējas par hipiju mūziku, slepus klausoties Luksemburgas radio. Viņi visi dzīvo mājā, kas kādreiz bijusi viesnīca ar nosaukumu “Amerika”. Jauniešu dzīvi ietekmē Kauņas pavasara notikumi. Pēc mēģinājuma nosūtīt vēstuli Luksemburgas radio, pusaudži kļūst par aizdomās turamajiem VDK acīs.

20:00 Padomju hipiji | Režisore Terje Toomistu 84’’ Igaunija 2017

Hipiju kustībai, kas aizrāva simtiem tūkstošu jauniešu Rietumos, bija milzīga ietekme arī otrpus Dzelzs priekškaram. Padomju sistēmas ietvaros mākslinieki, mūziķi, savdabji, klaidoņi un citi garmatainie brīvdomātāji radīja paši savu kustību, apvienojot tos, kuri tic mieram, mīlestībai un brīvībai.

Vairāk nekā 40 gadus vēlāk grupa ekscentrisku igauņu hipiju dodas ceļojumā uz Maskavu, kur joprojām katru gadu 1. jūnijā notiek piemiņas pasākums, lai atcerētos traģisko notikumu 1971. gadā, kad VDK arestēja tūkstošiem Padomju hipiju. Kinematogrāfiskais ceļojums laikā un telpā ieved dziļi psihedēliskā andergraunda pasaulē, kur šie cilvēki tiecās pēc brīvības.

24. augusts

18:00 Rūta | Režisori Ronalds Buožis un Rokas Darulis 84’’ Lietuva 2018
Pēc filmas saruna ar režisoru Ronaldu Buoži

Aizraujošs stāsts par vienu no Lietuvas veiksmīgākajām sportistēm - peldētāju Rūtu Meilutīti, viņas karjeru un personīgo dzīvi. No pirmajiem vēzieniem peldbaseinā līdz Olimpiskajam zeltam – šī dokumentālā filma seko peldētājas sarežģītajai bērnībai un viņas ceļam uz slavu. Šis ir stāsts par piecpadsmitgadīgu meiteni, kura vienā mirklī kļūst pasaulslavena, nenojaušot, kā tas ietekmēs viņas dzīvi.20:00 Vīrs, kurš izskatās pēc manis | Režisori Katrīna Maimika un Andress Maimiks 100’’ Igaunija 2017

Mūzikas kritiķis Hugo cieš no pēc-šķiršanās depresijas un jau grasās sākt jaunu dzīvi, kad negaidīti pie durvīm uzrodas viņa tēvs Raivo, džeza mūziķis. Spītīgais vecais vīrs paziņo, ka viņš drīz mirs un cer, ka viņa vienīgais dēls parūpēsies par viņu. Kad abu vīriešu dzīvē ienāk atraktīva psihoterapeite, viņi sāk cīnīties par sievietes uzmanību. Vecais blēdis pamanās sarīkot vairākus apkaunojošus brīžus, lai izjauktu Hugo romantiskos plānus. Andresa un Katrīnas Maimiku traģikomēdija pēta piespiedu tuvību un laimes meklējumus, kā arī ceļu uz piedošanu caur smiekliem un asarām.


– Drukāt dokumentu