Kino

Atpakaļ

VĀCU KINO KLUBS - NOSFERATU – NAKTS FANTOMS

Lielā zāle

Režija: Verners Hercogs, STUDIOCANAL Vācija/Francija 1979, krāsaina, 107 min.
Lomās: Klauss Kinskis, Izabella Adžanī, Bruno Gancs, Žaks Difilo, Rolāns Topors, Valters Lādengasts, Riks de Goeirs u.c.

„Laiks, tas ir bezdibenis, tūkstošiem nakšu dziļš. Gadsimti nāk un iet. Nespēt novecot ir briesmīgi. Nāve nav viss, ir vēl kas daudz ļaunāks. Spējat iztēloties, kā ir pārdzīvot gadsimtus un katru dienu piedzīvot vienu un to pašu niecību…“
 
Māklerim Džonatanam Harkeram jādodas no Vismāras uz Transsilvāniju, lai pārdotu kāda klienta lauku īpašumu. Klienta vārds ir grāfs Drakula, un Harkera ļaunās priekšnojautas apstiprinās. Kad Drakula ir ieraudzījis Harkera sievas attēlu, viņš sakož mākleri, ieslēdz viņu pilī un ar kuģi dodas uz Vismāru. Novājinātajam Harkeram izdodas izbēgt un arī viņš dodas ceļā, taču ir nokavējis. Kuģis, uz kura nav apkalpes, toties ir milzīgs daudzums ar mēri saindētu žurku, jau ir sasniedzis Vismāru. Harkera sieva grib glābt pilsētu – bet vai bez atbalsta viņai tas būs pa spēkam?
 
Kaut arī nācās aizstāt sākotnēji Transsilvānijā izvēlētās filmēšanas vietas, jo Rumānijas valdība izdeva filmēšanas aizliegumu, filma guva milzīgus panākumus. Kinska ģeniāli attēlotais Drakula ir nevis bezjūtīga būtne, bet gan ārkārtīgu skumju un savā ziņā draudīguma iemiesojums. Uz ekrāna redzams vien 17 no filmas 107 minūtēm, viņš ir tas, kurš dominē šajā filmā.

Ievērojamā vācu kinorežisora Vernera Hercoga radītā filma “Nosferatu – nakts fantoms” ir viena no visu laiku labākajām kinolentēm.

Lielajā zālē 29.11.2018. plkst. 19:00

Ieejas maksa: 4,00 EUR (3.00 EUR skolēniem, studentiem un pensionāriem)

Valoda: Filma vācu valodā; subtitri angļu valodā; sinhronais tulkojums (austiņās) latviešu valodā


– Drukāt dokumentu