Kino

Atpakaļ

JAPĀŅU FILMU FESTIVĀLS 2019

Mazā zāle

Japānas vēstniecība, sadarbībā ar Japānas fondu no 21. Februāra (ceturtdiena) līdz 22. februārim (piektdiena) aicina apmeklēt Japāņu filmu festivālu, kas notiks kinoteātrī “Splendid Palace”.  

Programmā:

21. februāris (ceturtdiena) 18:30 - Kaķis un samurajs (猫侍, Samurai Cat)
 
Komēdija, 2014. g., 100 min.
Režisors Jošitaka Jamaguči
Lomās Kazuki Kitamura, Misako Renbucu, Jasufumi Teravaki, u.c.
                     
“Kaķa taksometrs”, “Mamešibas atgriešanās” un citu slavenu dzīvnieku filmu autora desmitais darbs -  “Kaķis un samurajs”. Filmā tiek komiski attēlots stāsts par samuraju bez pavēlnieka. Notikumi risinās Bakumacu periodā, 17. gadsimta otrajā pusē. Nežēlīgā samuraja ledus sirds izkūst, sastaipoties ar piemīlīgu baltu kaķi.

Režisora Jošitaka Jamaguči 2013. gada seriāla (galvenajā loma - Kazuki Kitamura) turpinājums filmas formātā.

Kjutaro Madarame (Kitamura) kādreiz bija nepārspējams zobenu cīņu meistars un slepkava, kas daudzos izraisīja bailes, bet tagad viņš dzīvo nožēlojamu dzīvi. Kādu dienu, pēc ilga bezdarba perioda, Madarame saņem pieprasījumu nogalināt kādu kaķi. Kaut arī šāds pasūtījums viņam liekas smieklīgs, naudas dēļ vīrietis uzņemas šo darbu.

22. februāris (piektdiena) 18:30 - Vēlreiz no sākuma (もういちど, HIS MASTER’S VOICE)

Drāma, 2014. g., 95 min.
Režisors Hirojuki Itaja
Lomās Taihei Hajašija, Najuta Fukuzaki, Jasuko Tomita, Gori, u.c.

Japāņu komiskā teātra rakugo stāstnieka Hayašida Taihei izveidotais stāsts par cilvēcību. Iekļaujot stāstā tradicionālu japāņu komiskā stāstījuma formu rakugo, tiek parādītas vienkāršo cilvēku emocijas.  Režisora Hirojuki Itaja (iepriekš zināms kā mūzikas video režisors) filma ir viņa debija pilnmetrāžas žanrā gan scenārista, gan montāžas režisora lomā. Filmas mākslinieciskais vadītājs Johei Taneda aktīvi darbojas starptautiskā mērogā. 19. gadsimta beigas.  Drūmais Taihei (Hajašida), kurš jau atteicies no stāstnieka dzīves, ierodas Fukagavas ģimenes mājā. Tur viņš satiek Sodakiči, zēnu (Najuta Fukuzaki), kurš vairs nevienam nevēlas atvērties, jo piedzīvojis ņirgāšanos darbavietā. Šīs neparastās tikšanās rezultātā Taihei sāk mācīt zēnam rakugo. 

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu sinhrono tulkojumu un subtitriem angļu valodā.

Uz kino seansiem ieeja brīva. Ieejas kartes var saņemt kinoteātra “Splendid Palace” kasē no 6. februāra.

BIĻETES VAIRS NAV PIEEJAMAS!


– Drukāt dokumentu