Kino

Atpakaļ

KONSTRUKCIJAS

Lielā / Mazā zāle

Latvija, 2019
Dokumentālā filma
Garums: 85 min.
Režisore: Ilona Brūvere

Izcilais dzejnieks un tulkotājs, Literatūras gada balvas 2019 laureāts Uldis Bērziņš   kinorežisores Ilonas  Brūveres  pilnmetrāžas dokumentālajā filmā KONSTRUKCIJAS - stāstā par dzeju, mājām un ikdienu Bērziņu dzimtas  namā Rīgā, Maskavas forštatē. Ar filmas  pirmizrādi Splendid Palace 21. maijā 19.00 atzīmēsim dzejnieka 75. dzimšanas dienu, to Uldis ik gadu svin 17. maijā.

Es redzēju sapni par mājām, sapni par valodu, kur tulkodami mēs nokaļam tiltus, pār kuriem tikt svešuma upei pāri. Uldis Bērziņš.
   
Bērziņu nams ir demokrātiskas sabiedrības mikro modelis, katrs ģimenes loceklis savu dzīves telpu šeit iekārto atšķirīgi un ikviens no Bērziņiem  to plāno neatkarīgi no otra. Filma ir stāsts par mājām, kas pastāv kā vienojošs centrs, bet katram šai namā, pēc Bērziņu valsts likumiem, pieder  savs dzīvoklis. Uldim savs, viņa sievai Ļenai - savs, savs – meitas Unas ģimenei. Savs dzīvoklis dēlam-  Ansim Ataolam. Uldis dzejnieka cellēs tulko un raksta, Ļena strādā zinātnisku darbu.  Una, pēc lekcijām studentiem ķīniešu valodā, kopā ar vīru  Ričardu, apceļo pasauli. Uldim draugi turas  vecie- vēl no jaunības laikiem, tie tad ir klāt godos un kad drauga plecs nepieciešams visvairāk.  Arī dēla  tiesā    
Uldim blakus ir vecie čomi Viktors Avotiņš un Vilnis Baltiņš. Uldis
nav  vientuļš. Jauno gadu ģimene  sagaida kopā ar lietuviešu radiem, Ulda  draugiem un īpašu viesi- Jāni Rokpelni, ik stundu pasauli ieraugot  tv ekrānā tik dažādu Latvijā, Krievijā, Turcijā,  Azerbaidžānā, Arābu valstīs, Londonā un Ķīnā.      
Ķīnu pirmoreiz Una ierauga deviņdesmito gadu sākumā, kad Bērziņi vēl dzīvo Avotu ielā un, kāpelējot pa dzīvokļa durvju ailēm kā kokiem , viņa skandē pašas sacerētu pantiņu Latvija, Latvija, tu mana dzimtene! Es nekad nebraukšu ne uz kādu ārzemi! Tolaik top Ilonas Brūveres  dokumentālā filma par Uldi Bērziņu LŪGŠANA. Unai šai RDFS  filmā ir septiņi gadi un viņa sāk iet skolā, tāpat kā viņas meita Skaiste šodien.
 

KONSTRUKCIJĀS Uldis Bērziņš lasa fragmentus no jaunākā krājuma IDILLES Neputna izdevumā un filmas veidotāji izseko dzejnieka tulkošanas darbam pie senkastīliešu vēsturiskā eposa DZIESMA PAR MANU SIDU.

Filmas operatori:Elīna Bandēna, Normunds Pavlovskis, Dāvids Smiltiņš, Ilona Brūvere, Baldūrs  Apinis. Komponists Goran Gora. Skaņu režisors Mārcis Kreicmanis. Producents Kants  komunikācijas.  

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.                                               

www.kants.lv

Filmas PIRMIZRĀDE 21. maijā plkst. 19:00 (ieeja no plkst. 18:00). Seanss tikai ar ielūgumiem! 

Filma repertuārā no 23. maija! 

Ieeja:
Darba dienās līdz plkst. 17:59 - 6.00 EUR
Darba dienās no plkst. 18.00 – 7.00 EUR
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 7.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 5.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem, uzrādot apliecību – 4.50 EUR

Ieeja uz īpašajiem seansiem: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR


– Drukāt dokumentu