Kino

Atpakaļ

VASARAS NAKTS AR ŠEKSPĪRU - Operas "Otello" pirmizrādes tiešraide Vīnes valsts opernama

Mazā zāle
Šoreiz 95. sezona tiks slēgta ar Šekspīra operas un kino sajūtu ballīti- “Vasaras nakts ar Šekspīru”.
Kinoteātris “Splendid Palace” sagādājis kultūras un mūzikas mīļotājiem atkal jaunu pārsteigumu – 20. jūnija vakarā, kinoteātra sezonas noslēguma svinību ietvaros, tiešraidē no Vīnes Valsts operas uz lielā ekrāna būs iespējams noskatīties Džuzepes Verdi operas “Otello” uzveduma pirmizrādi, kurā galveno lomu atveidos neatkārtojamais Aleksandrs Antoņenko.
 
Verdi klusēja 15 gadus un, izņemot labojumus savām senākajām operām, nepublicēja nevienu muzikālā teātra darbu. Bet tad - 1887. gadā pēc ilgāka darba perioda viņš nāca klajā ar savu “Otello”. Balstoties Šekspīra draudīgajā drāmā, viņš radīja ne tikai vienu no izcilākajiem, bet arī ļoti modernu operas meistardarbu. Šajā operā prasmīgi savijas emocionāla nevainīguma, mīlestības, greizsirdības, skaudības un dusmu noskaņas.
 
Pretēji citām populārām Verdi operām, “Otello” iekļāva Vīnes operas repertuārā gandrīz tūlīt pēc pasaules mēroga pirmizrādes 1888. gadā. Kopš tā laika Vīnes Valsts opera šo Verdi pēdējo operu ir izrādījusi gandrīz 500 reižu septiņos dažādos iestudējumos. Drūmajai drāmai tagad ir sniegta vēl viena interpretācija, šoreiz skatuves režisora Adriana Noubla skatījumā, kurš operas namā ir bijis režisors arī operām “Ansītis un Grietiņa” un “Alčīna”.
 
Režisors ir Adrians Noubls
Diriģents ir Mjonhuns Čons
 
Lomās:
Otello Aleksandrs Antoņenko
Dezdemona Olga Bezsmertna
Jago Vladislavs Suļimskis (Vladislav Sulimsky)
 
Operas garums: 3 stundas (ar starpbrīdi).
Opera oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

 

Ieeja: 23.00 EUR.

* Atgādinām, ka tiešraidēs sezonas laikā ir iespējama solistu maiņa.
**  Operas HD tiešraižu translāciju nodrošināšanai tiek izmantotas satelīta  savienojums, tāpēc iespējami laika apstākļu, u.c. nepārvaramas varas apstākļu traucējumi, kas var ietekmēt bildes un skaņas kvalitāti.
*** Ja operas HD pārraide notiek tam paredzētajā vietā un laikā, biļetes (un sēdvietas) mainītas un atgrieztas netiek.


– Drukāt dokumentu