Kino

Atpakaļ

VASARAS NAKTS AR ŠEKSPĪRU - Operas "Otello" pirmizrādes tiešraide Vīnes valsts opernama

Mazā zāle

Noslēdzot savu 95. jubilejas sezonu, kinoteātris “Splendid Palace” ir sagādājies saviem skatītājiem vēl nebijušu pārsteigumu – šoreiz sezona tiks slēgta ar Šekspīra operas un kino sajūtu ballīti- “Vasaras nakts ar Šekspīru”.   

Šajā vakarā viesiem būs iespēja izvēlēties starp 2 Šekspīra meistardarbiem – klasisko Baza Lurmena 1996. gada filmu “Romeo+Juliet” ar Leonardo Di Kaprio un Klēru Deinsu galvenajās lomās vai tiešraidi no Vīnes valsts opernama – Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrādi, kurā galveno lomu izpildīs Aleksandrs Antoņenko. 

Tiešraide no Vīnes valsts opernama - Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrāde. 

1887. gadā pēc ilgāka darba perioda Verdi nāca klajā ar savu Otello. Pretēji citām populārām Verdi operām, Otello iekļāva Vīnes operas repertuārā gandrīz tūlīt pēc pasaules mēroga pirmizrādes 1888. gadā. Kopš tā laika Vīnes Valsts opera ir gandrīz 500 reižu izrādījusi Verdi pēdējo operu septiņos dažādos iestudējumos. Šai drūmajai drāmai tagad ir sniegta vēl viena interpretācija, šoreiz skatuves režisora Adriāna Nobla skatījumā, un galveno lomu izpilda neatkārtojamais Aleksandrs Antoņenko, kurš šobrīd intensīvi strādā pie šīs lomas. 

Diriģents:  Mjunvuņs Čuns (Myung-Whun Chung)

Režisors:  Adrians Nobls (Adrian Noble) 
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks: Diks Bērds (Dick Bird)
Gaisma: Žans Kalmāns (Jean Kalman) 

Lomās:
Otello   Aleksandrs Antoņenko  
Dezdemona  Olga Bezsmertna 
Jago  Vladislavs Suļimskis (Vladislav Sulimsky) 

Operas garums: 3 stundas (ar starpbrīdi).

Ieeja: 23.00 EUR.

* Atgādinām, ka tiešraidēs sezonas laikā ir iespējama solistu maiņa.
**  Operas HD tiešraižu translāciju nodrošināšanai tiek izmantotas satelīta  savienojums, tāpēc iespējami laika apstākļu, u.c. nepārvaramas varas apstākļu traucējumi, kas var ietekmēt bildes un skaņas kvalitāti.
*** Ja operas HD pārraide notiek tam paredzētajā vietā un laikā, biļetes (un sēdvietas) mainītas un atgrieztas netiek.


– Drukāt dokumentu