Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - ROMAS BRĪVDIENAS / РИМСКИЕ КАНИКУЛЫ

Mazā zāle

Roman Holiday
ASV, 1953, 118 min
Režisors: Viljams Vailers
Lomās: Gregorijs Peks, Odrija Hepberna, Edijs Alberts

Nominācija desmit kategorijās ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars”, 3 “Oskara” balvas, Holivudas ārzemju preses asociācijas pārstāvju kino balva “Zelta globuss”, nominācija četrās kategorijās Britu kinoakadēmijas (BAFTA) balvai.

“Dzīve ne vienmēr ir tāda, kādu to gribētos, vai ne?” Jo īpaši karaļama pārstāvei, kuras dzīvi nosaka šādi garlaicīgi vārdi: “reglaments”, “etiķete”, “pienākums” un “režīms”. Pakļaujoties visam uzskaitītajam, burvīgā jaunā būtne ir nolemta nekad neiztrūkstošajai silta piena glāzei ar krekeriem pirms došanās pie miera tieši tad, kad viņas vienaudži sāk nodoties līksmībai.

Tomēr kādā vasara vakarā, kad princese Anna ir ieradusies īpašā vizītē Romā, negrozāmais grafiks pajūk. Slepus aizbēgusi no rezidences, viņa steidz pretī mūzikai, kas skan no ielas, un trauslā princese inkognito, bez apsardzes iekļūst naksnīgās dzīves virpulī. Nevar zināt, ar ko šie piedzīvojumi būtu beigušies, ja uz kādas no Mūžīgās pilsētas ielām viņa nesastaptu iedomīgu skaistuli-žurnālistu, kas atgriežas mājās pēc veltiem skandalozu sensāciju meklējumiem savai avīzei.

“Nekad nebīstieties sekot savai sirdsbalsij un rīkoties neprātīgi. Vai esat aizmirsuši, ka dzīve tiek dota tikai vienreiz, lai cik banāli tas skanētu?”
 
Visaizkustinošakais un skaistākais stāsts pasaule kino. To caurstrāvo Mūžīgās pilsētas apburošā gaisotne. Filma balansē uz romantiskas fantāzijas un mīlestības drāmas, burvīga humora un sentimentālu skumju, naiva aprēķina un iedvesmotas cēlsirdības... uz visa tā robežas, kas šodien dāvā cerību un nekad neliks vilties.

“Romas brīvdienas” pieder tās kategorijas filmām, kuras var un vajag skatīties atkal un atkal, arvien atklājot ko jaunu, izbaudot iemīļotākos brīžus un slavenos citātus.
 
“Es esmu redzējusi daudzas pilsētas... katra no tām savā ziņā... bija neaizmirstama... Roma. Un tikai Roma. Es glabāšu atmiņā šo vizīti uz Mūžīgo pilsētu līdz sava mūža galam...”

Oriģinālvaloda:  angļu valoda
 
 
– Drukāt dokumentu