Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - KUR PAZUDUSI BERNADETA / КУДА ИСЧЕЗЛА БЕРНАДЕТТ

Mazā zāle

Where'd You Go, Bernadette
ASV, 2019, 131 min
Režisors: Ričards Linkleiters
Lomās: Keita Blanšeta, Kristena Viga, Džūdija Grīra u. c.

Šķietami nekas nevarētu mainīt Bernadetas Foksas ierasto dzīvi. No ārpasaules to sargā mīloša ģimene un tumšas brilles – tās viņa valkā vienmēr un visur, pat lietū un miglā.
Pirmajā acu uzmetienā vien laimīgas dzīves atribūti: veiksmīgs vīrs, talantīga meita, siekalas tecinošs suns Plombīrs, milzīga sena māja gleznaina okeāna krastā un mežonīgs dārzs ar kazenājiem, kas nevaldāmi stīdz lejup pa nogāzi, pārņemot tuvīnos zālājus.
Kādu rītu, svarīga notikuma priekšvakarā atgadās kas neparedzēts – Bernadeta pazūd.
Apkārtējie ir jau pieraduši pie viņas dīvainībām, tāpēc nav pārmēru izbrīnīti: Bernadeta gandrīz nemaz neiet laukā no mājas, nekautrīgi šķiežas ar naudu un reiz pat bija aizmigusi uz dīvānā... aptiekā. Tomēr tā vienkārši pazust?! Ģimene teju krīt no kājām, lai atrastu viņu vai vismaz iemeslu: kāpēc?
Nesekmīgajos meklējumos noskaidrojas, ka atslēga šīs mīklas atminēšanai rodama viņas trauksmainajā pagātnē. Nu nāksies iztramdīt ne vienu vien skeletu skapī un izvētīt ģimenes noslēpumus, lai atklātu patiesību un saprastu, kur pazudusi Bernadeta...
Šī ir aizraujoša filma ar īpašu gaisotni, vaļsirdīgu burvību un huligānisku tiešumu. Tā pārsteidzoši apvieno sevī absolūtu nopietnību un traku nejēdzīgumu.
Neiedomājams emociju un jūtu kokteilis, kas sajaukts no izmeklētiem ingredientiem: asprātīga sižeta, lieliska aktieru ansambļa un oriģināla režijas risinājuma. Viena no tām filmām, kuras gribas noskatīties atkārtoti jau uzreiz pēc iziešanas no zāles.
 
Oriģinālvaloda:  angļu valoda


– Drukāt dokumentu