Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - RAPSODIJA / РАПСОДИЯ

Mazā zāle

Rhapsody
ASV, Šveice, 1954, 115 min
Režisors: ČārlzsVidors
Lomās: Elizabete Teilore, Vitorio Gasmans, Džons Eriksons, Mihails Čehovs, Lūiss Kelherns u.c.
Oriģinālvaloda: angļu
Sinhronais tulkojums austiņās: latviešu, krievu
 
Kas tām sievietēm kaiš? Kāpēc viņas allaž vēlas to, ko nevar iegūt?

Elizabete Dirāna ir žilbinoša skaistule, slavena franču finansista meita. Viņai ir viss: grezna māja Parīzē, vasaras Azūra krastā, ziemas brīvdienas Sanktmoricā, smalkas pieņemšanas un brokastis ar šampanieti un zemenēm "Rica" viesnīcā.
Tomēr viņa izjūt teju neirotisku nepieciešamību būt vajadzīgai kādam, kuram viņa nerūp.

Vispār jau viņš atļauj sevi mīlēt un pat atrasties blakus, kad tas viņu nenovērš no galvenā, vissvarīgākā dzīvē – mūzikas.
"Dižs vijolnieks var būt viduvējs vīrs, savukārt brīnišķīgs vīrs var būt viduvējs mūziķis. Diemžēl gan viens, gan otrs vienlaicīgi nav iespējams, jo tā būtu divsievība," – uzskata profesors Šūmans, liekot noprast, ka pienācis laiks izšķirties.

Vai viņa ir gatava upurēt savas romantiskās ilūzijas? Kas ir svarīgāk – mīlēt vai būt mīlētai?

Nejauša tikšanās, apstākļu sakritība vai likteņa iejaukšanās, bet dzīve sniedz jaunu iespēju – nu viņai jāpieņem lēmums, kā to izmantot.

Kad iemīlēsities šajā filmā, vairs nepārstāsiet to mīlēt nekad. Noslīkt Elizabetes Teilores acu dzīlēs, skanot varenajai Rahmaņinova, Mocarta un Čaikovska mūzikai, brīnišķīgā kompānijā ar ironisko Mihailu Čehovu, augstprātīgo Vitorio Gasmanu un kaislīgo Džonu Eriksonu... un saprast, ka mīlestības cienīgs ir tikai tas, kurš spēj to novērtēt.
Atliek vien novēlēt ar mūziku pārņemtajiem: "Nekad nezaudē savu vijoli, citādi kļūsi par vientuļāko pasaulē."

– Drukāt dokumentu