Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - ĢĒRBĒJS / КОСТЮМЕР

Mazā zāle

The Dresser
Lielbritānija, 2017, 105 min
Režisors: Ričards Eirs
Lomās: Īans Makkellens, Entonijs Hopkinss, Emīlija Votsone, Sāra Lankašīra, Vanesa Kirbija  un citi

Oriģinālvaloda: angļu
Sinhronais tulkojums JŪSU austiņās: latviešu, krievu
 
Dzīvē nav nekā svarīgāka par to, lai tevi atcerētos…
 
Veca Londonas teātra aizkulises dažas stundas pirms vakara izrādes.
Ierastajām putekļu, terpentīna, pūdera un džina smaržām pievienojas saldens deguma smārds. Blakus ēkā trāpījis spridzeklis...

Blāvi dzeltenīga gaisma no vienīgās spuldzītes izceļ veco dekorāciju aprises. Caur atvērtajām durvīm no skatuves plūst mitrums. Teātra trupa Sera Džona vadībā kārtējo reizi spēlē “Karali Līru”.

Jaudīgs un majestātisks Šekspīra repertuāra aktieris un uzcītīgs džentlmenis, viņa gaišības personīgais ģērbējs Normans, kas tieši līdzdalīgs visapslēptākajā – Sera Džona pārdzimšanā no uzblīduša pļēgura karaliskos tēlos. Viņiem ir pārpārēm savstarpēju pretenziju, bet viņi nevar dzīvot viens bez otra un bez teātra, kam abi kalpo pazemīgi un nelokāmi. Bet šodien viņus gaida sarežģīta izrāde. Haosa un iznīcības gaisotne teātrī ienes nemieru Sera Džona aizlauztajā dvēseles stāvoklī, ko pavada drausmīga nenoteiktība un paniskas bailes no izgāšanās.

“Tirāna” ligas iedvesmotā svīta izspēlē savas lomas, pārvēršot aizkulišu telpu karadarbības teātrī. Nu tikai Normans, vecais uzticamais ģērbējs, var izglābt izrādi un kļūt par sabiedroto cīņā ar ķildīgām sievietēm un pārlieku jūtīgiem, alkatīgiem aktieriem. Bardam taisnība – “Ir milzu teātris šī pasaule, un visi ļaudis tanī aktieri. Tie uznāk, parādās un atkal iet, dažs vienā lugā daudzas lomas tēlo.”

“E. Hopkinsa mežonīgais enerģiskums un I. Makkellena unikālā specifika” ir divu ģeniālu sirmgalvju duets. Viņi ir nepārspēti aktiermākslas tehnikas un pārvērtību meistarības ziņā, kā arī iedvesmā, ar kuru atveido savus varoņus. Īsts divu solistu triumfs un fenomenāls ieskaujošais “kordebalets” no britu kino vadošajiem aktieriem kā nevainojama klasiskā teātra meistarklase.
– Drukāt dokumentu