Kino

Atpakaļ

AVIS KINO VAKARI - DESMIT IZCILI CEĻOJUMI “Trakais Pjero"

Lielā zāle

2019. gadā ar vēl nebijušu kinolektoriju klasiskā kino cienītājus priecēs kinoteātris “Splendid Palace”, aicinot baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvā iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

Trakais Pjero
Pierrot le fou
Krimināla drāma, romantika
Garums: 1h 50 min.
Režisors: Jean-Luc Godard
Lomās:  Jean-Paul Belmondo, Anna Karina, Graziella Galvani

Precēts  vīrietis, nesen zaudējis darbu TV industrijā, jūtas garlaikots un piespiests piedalīties savas sievas ietekmīgo vecāku viesībās. Tur viņš satiek Mariannu, ar kuru bijis pazīstams jau iepriekš. Viņš aizņemas no sievas brāļa auto, lai atgrieztos mājās, taču kopā ar Mariannu dodas, kura acis rāda, pa vidu noslepkavojot sievietes nu jau bijušo mīļāko.  Notikumi sabiezē, jo Marianna ir iesaistīta kontrabandas darījumos. Sākas spriedzes pilns ceļojums; pārgalvīga bēgšana no pagātnes un Parīzes uz Vidusjūru. Varoņi daudz laika pavada zagtās mašīnās, bet arī  dejo, skrien, sarunājas par mākslu un neko. Citējot Pjero dienasgrāmatu, filmā parādās slavenu gleznu attēli, komiksi, plakāti, reklāmu fragmenti, skan skaistas mazliet skumjas dziesmas un pat fragments no Bethovena 5. simfonijas.
Skaņu celiņa veidotājs ir komponists Antuāns Duamels(Antoine Duhamel).
Filmas žanrs apvieno romantisku drāmu, gangsterkino un mūzikla numuru iestarpinājumus.
Viena no izcilākajām leģendārā režisora Žana Lika Godāra filmām ar viņa atklātajiem un iemīļotajiem aktieriem Žanu Polu Belmondo un Annu Karinu mīlas stāstā ar bēgšanu un krimināliem elementiem.

Franču kino viens no Jaunā viļņa skaistākajiem klasiskajiem piemēriem.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vakara viesi un līdzbraucēji - pianists Vestards Šimkus un muzikoloģe Liene Jakovļeva!

Filma “Trakais Pjero” tiks demonstrēta ar Francijas Kultūras institūta Rīgā atbalstu

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!


– Drukāt dokumentu