Kino

Atpakaļ

AVIS KINO VAKARI - DESMIT IZCILI CEĻOJUMI “Parīze, Teksasa"

Lielā zāle

2019. gadā ar vēl nebijušu kinolektoriju klasiskā kino cienītājus priecēs kinoteātris “Splendid Palace”, aicinot baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvā iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

Parīze, Teksasa
Paris, Texas
Drāma
Garums: 2h 25 min.
Režisors: Wim Wenders
Lomās: Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski, Dean Stockwell

Kaut kur tuksnesī pie Meksikas robežas uzrodas jaunību zaudējis vīrietis sarkanā beisbola cepurē. Viņš nerunā un naktīs neguļ. Ar vietējā ārsta starpniecību izdodas noskaidrot viņa identitāti.
Road movie stilistikā uzņemtā filma vēsta par  cilvēku, kurš pēc ģimenes kraha zaudējis atmiņu un vēlmi komunicēt ar cilvēkiem. Viņš dodas uz vientuļu Teksasas nostūri un ar brāļa palīdzību mēģina rekonstruēt pirms četriem gadiem izjukušo laulības dzīvi. Treviss  atceras, ka viņiem ir dēls, par kura likteni viņam nav ziņu. Viņš nolemj sameklēt  bijušo sievu Džeinu un atrod viņu kādā nomaļā bordelī. Pēc viņas profesijas noteikumiem, viņiem ir lemts sarunāties tikai caur stikla barjeru.
Filma, kura runā par cilvēku totālo atsvešināšanos, atnesa pasaules slavu vācu režisoram Vimam Vendersam un šī bija viena no veiksmīgākajām režisora Amerikas perioda filmām.

Filma saņēma Kannu kinofestivāla augtāko balvu -  Zelta palmas zars.

Gētes institūts sadarbībā ar Splendid Palace.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Vakara viesi un līdzbraucēji - aktrise un ētera personība Dagmāra Legante un profesionāls autosportists, 5kārtējais Latvijas čempions kartingā, autošosejas braucējs - Valters Zviedris.

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!


– Drukāt dokumentu