Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - LĒDIJAS MELNĀ / ЛЕДИ В ЧЕРНОМ

Mazā zāle

Ladies in Black

Austrālija, 2019, 109 min
Režisors: Brūss Beresfords
Lomās: Džūlija Ormonda, Vensāns Peress, Engaurija Raisa, Reičela Teilore, Sūzija Portere, Elisone Makgīra u.c.   

Sidneja 1959. gada Ziemassvētku priekšvakarā slīgst mūžīgās vasaras zelta staros. Vīrieši joprojām tiecas pēc varas un naudas, bet sievietes... Neticēsiet, sievietes joprojām grib mīlēt, būt mīlētām un valkāt skaistus tērpus. Sapņi viņas aizved uz greznu lielveikalu, īstu modes pili bagātajiem un slavenajiem. Stīvs šveicars livrejā atver masīvas durvis, neskaitāmos spoguļos atmirdz varenas lustras un bronzas svečturi sacenšas ar letēm pārklāto zeltījumu. To visu pārrauga viņas – leģendārās "lēdijas melnā". Elegantās dīvas ar nevainojamu gaumi, lēnprātīgu raksturu un bagātu iztēli izpilda kvēlākās Austrālijas modes dāmu vēlēšanās. Satikšanās ar viņām mainīs mūsu biklās varones likteni uz visiem laikiem.

Četru sieviešu stāsti izkārtoti satriecošā jūtu atmošanās panorāmā uz Austrālijas seksuālās revolūcijas sliekšņa.
5 iemesli, lai noskatītos filmu "Lēdijas melnā":
1. Stilīgais kamerformāta darbs nekautrējas vecmodīguma. Tas veidots no maigiem pieskārieniem, kas apslēpj nopietnu, asi aktuālu zemtekstu un pārceļ skatītāju uz pagājušā gadsimta vidus Austrāliju.
2. Vieglprātīga, mazliet sentimentāla un dažviet naiva romantiska komēdija.  
3. Mīlas stāsts, kas neaprobežojas tikai ar galvenajiem personāžiem. Jūtu ir daudz, un tās visas ir iedvesmojoši brīnišķīgas.
4. Aktuālas tēmas. Pirmskara anglo-austrāliešu vērtības saskaras ar jauniem uzskatiem un idejām, ko valstī ienes imigranti no Eiropas.  
5. Mode kā viena no šīs filmas pamattēmām iet roku rokā ar nostalģiju. Grezni tērpi, unikāli aksesuāri un retro automobiļi aizrauj mūs neaizmirstamā emocionālā ceļojumā. Piedodiet, ja pēc filmas noskatīšanās jums neizturami sagribēsies apmeklēt šuvēju un mainīt savu garderobi.

Oriģinālvaloda: angļu
Sinhronais tulkojums austiņās: latviešu, krievu
– Drukāt dokumentu