Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - BRĪNIŠĶĪGAIS LAIKMETS / ПРЕКРАСНАЯ ЭПОХА

Mazā zāle

La belle époque
Francija, 2019, 110 min
Režisors: Nikolā Bedoss
Lomās: Fanija Ardāna, Daniels Otejs, Gijoms Kanē, Dorija Tiljē, Pjērs Arditi

Vai vēlaties pavadīt vakaru Marijas Antuanetes sabiedrībā? Vai arī pasēdēt bārā kopā ar Ernestu Hemingveju, pāris vārdos apspriežot makšķerēšanu un nesteidzīgi malkojot leģendāro daikiri?

Uz ko jūs esat gatavi, lai atgrieztos pagātnē?
Viktoram, kaprīzam mizantropam un tehnofobam, kurš pārliecināts, ka viņa labākās dienas jau aiz muguras, “ceļojums laikā” kļūst par vienīgo iespēju atdzīvināt laulību, kas atrodas pussabrukšanas stadijā. Jo viņa sieva – ekstravaganta, trakulīga un brīvdomīga būtne, kas nogurusi no daudzus gadus ilgušajām laulāto attiecībām, nevēlēdamās samierināties ar monotonumu un garlaicību, neslēpti piedraudējusi viņam ar... paši zināt, ko.
Apņēmīgi noraidījis intriģējošās iespējas savaldzināt Merilinu Monro vai izrēķināties ar Hitleru, mūsu varonis nolemj atgriezties pagājušā gadsimta 70. gadu sākumā, lai vēlreiz piedzīvotu svarīgāko brīdi dzīvē, kad viņš trokšņainā Lionas kafejnīcā sastapa visbrīnišķīgāko sievieti, savu vienīgo mīlestību.
Kurš gan būtu iedomājies, ka tāds no pirmā skata sīkums, var sacīt – nevainīgs piedzīvojums, izraisīs tik plašu rezonansi un tālejošas sekas.
Vai jūs jau sajutāt “Pusnakts Parīzē” vieglo dvesmu?
Franču kino, kuru savulaik mīlējāt par skatītājus priecējošo apburošo vecmodīgumu, ironisko seksualitāti, smalko humoru un mājīgo bezrūpīgumu, pilnā mērā raksturo arī šo neiedomājami smieklīgo komēdiju ar pārcelšanos laikos un telpās, daudziem šķēršļiem un otru iespēju atgūt pirmo mīlestību.
Ideāla filma svētkiem, pirmajiem randiņiem, ģimenes svinībām, kā arī vientuļiem kino cienītājiem. “La belle époque” ir izsmalcināts cienasts: atzīts un iesakāms gardums, ko sinefili var baudīt nekautrējoties.
 
Oriģinālvaloda:franču

Sinhronais tulkojums JŪSU austiņās: latviešu, krievu
– Drukāt dokumentu