Kino

Atpakaļ

ARVĪDA KRIEVA JUBILEJAS VAKARS

Mazā zāle

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina piedalīties
Kino sarīkojumā otrdien, 27.augustā plkst 18:00 kinoteātra "Splendid palace", Mazajā zālē, kas veltīts režisora Arvīda Krieva 75 gadu jubilejai.
IEEJA BRĪVA

Programmā:
Tikšanās ar Arvīda Krieva kolēģiem
Filmas „Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili”, (1987., 100 min., režisors Arvīds Krievs) atjaunotās versijas pirmizrāde.

Filmas literārā pirmavota - romāna un scenārija autors Andris Kolbergs, komponists Mārtiņš Brauns, operators Dāvis Sīmanis, mākslinieks Vasilija Mass. Večellas Varslavānes kostīmi, Edītes Norietes grims, Lienes Bāliņas montāža.
Lomās: Alvis Hermanis, Mirdza Mārtinsone, Ivars Kalniņš, Pēteris Gaudiņš, Sauļus Balandis, Elza Radziņa, Inese Pabērza un citi.

Sižets. Caurstaigājamā, daudzstāvu namu ielenktā pagalmā nošauts jaunais fotogrāfs Dimda, kas dzīvoja šeit komunālā dzīvoklī. Slepkavības izmeklēšana vienlaikus kļūst arī par psiholoģisku izpēti.
Restaurēto filmu demonstrēšanu nodrošina Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs, restaurācija veikta ERAF projektā Kultūras mantojuma satura digitalizācija, to realizējusi studija Lokomotīve.

Arvīds Krievs - viens no interesantākajiem mūsu filmu režisoriem dzimis Kuldīgā un drīz pēc Aizputes vidusskolas beigšanas sācis strādāt Rīgas kinostudijā par apgaismotāju – jau 1964. gadā. Arvīds izgājis garu kinoprofesiju ceļu – hronikā viņš bijis operatora asistents, administrators, režisora asistents, paralēli LU neklātienē izstudējis žurnālistiku (1976), no 1971. gada sācis patstāvīgi režisēt dokumentālo kino, par filmām Pūra lāde (1974) un Daba (1976) saņemot Vissavienības mēroga apbalvojumus.
1979. gadā Krievs absolvē Maskavas Augstākos režisoru un scenāristu kursus ar spilgtu īsfilmu Vainīgais un līdz Rīgas kinostudijas pajukšanai uzņem vēl četras spēlfilmas – Spēle (1981), Aveņu vīns (1984), Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili (1987) un Ievas paradīzes dārzs (1990). Vēlāk dibina filmu studiju Kaupo un strādā pie dokumentālajām filmām. 1996.–1999. ir Latvijas Nacionālā kinematogrāfijas centra direktors, 21. gadsimtu sāk ar spēlfilmu Man patīk, ka meitene skumst (2003), un Dancis pa trim (2011.). Jaunākais darbs – dokumentāla filma par komponistu Mārtiņu Braunu – Kamēr tu šo dzīvi spēlē (2018.).

Rīko: Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu.
Atbalsta Valsts Kultūtkapitāla fonds, Rīgas dome.

Uzziņām tālr.: 26440470


– Drukāt dokumentu