Kino

Atpakaļ

BALTĀ NAKTS 2019 - Haosa kinematēka

Laukums pie Splendid Palace. 21:00 - 03:00

Baltajā naktī kinoteātra “Splendid Palace” pagalmā skatītāju uzmanībai tiek piedāvāts eksperimentāls seanss, kurā būs apskatāma “Haosa kinematēkas” formu veidošanas laboratorija.
Skaitliski modelētu formu dažādība ir teju bezgalīga. Atšķirībā no dabiskas vides, kur formu veidošanos nosaka nesaudzīga evolūcija (dzīvā daba) un fizikāli spēki, matemātisku abstrakciju virtuālitātē var rasties arī fizikālajā pasaulē iepriekš nenovērotas formas. “Haosa kinematēkā” fokusēts gaismas stars vizualizēs nelineāru dinamisku sistēmu nepārtrauktus aprēķinus. Modulācijas un transformācijas nodrošina sistēmas stāvokļa svārstības un objektu kustību telpā, atklājot atraktoru telpiskās īpašības un kustības trajektoriju.

“Haosa kinematēkas” formu veidošanas laboratorijā tiks aplūkoti matemātisku parādību grupa, ko dēvē par savādajiem atraktoriem: tie ir nosacīti stabilitātes apgabali deterministiskas nelineāras sistēmas ietvaros. Haotisko jeb savādo atraktoru veido vērtību kopa, uz kuru sistēmai ir tendence attīstīties. Tendence attīstīties no plašas sākotnējo vērtību varietātes. Šādus atraktorus iespējams vizualizēt un padarīt redzamus: ja sistēma apraksta objektu trijās un vairāk dimensijās, tam piemīt telpiska forma un organizācija. To novēro, mainīgās vērtības vizualizējot un skaitļošanas algoritma rezultātā tiek sintezēts sprieguma svārstību signāls. Tas vada gaismas stara kustību un apraksta nepārtrauktu zīmējuma līkni.


– Drukāt dokumentu