Kino

Atpakaļ

Kinoteātrī "Splendid Palace" notiks grāmatas "Filmas vizuālā stila noslēpumi" atvēršana un autora uzņemto filmu retrospekcija

Mazā zāle

Kino operators ar piecdesmit gadu darba pieredzi un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pasniedzējs (Professor honoris causa) Valdis Eglītis uzrakstījis savu trešo grāmatu "Filmas vizuālā stila noslēpumi", kas būs noderīgs materiāls filmu veidotājiem un kinomīļiem, lai labāk izprastu operatora darba būtību.

Kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē 9. decembrī plkst. 18.00 notiks grāmatas "Filmas vizuālā stila noslēpumi" prezentācija un autora veidoto dokumentālo un spēlfimu  retrospekcija.
Dažādu fragmentu apkopojumā uz ekrāna būs iespēja redzēt Valda Eglīša pirms daudziem gadiem iemūžinātos filmu varoņus, ieskaitot Latvijas spožākās teātra un kino personības – Viju Artmani, Gunāru Cilinski, Veltu Līni, Ģirtu Jakovļevu, Jāni Paukštello, Ināru Slucku, Zani Jančevsku u.c.

Kino zinātniece, LKA profesore Dr. Inga  Pērkone grāmatas "Filmas vizuālā stila noslēpumi" anotācijā raksta :
”Valdis Eglītis ir viens no izcilākajiem Latvijas filmu operatoriem – uzņēmis vairākas spēlfilmas, starp tām arī operatora mākslas meistardarbus “Tikšanās uz Piena ceļa” (1985., rež. J. Streičs), “Dzīvīte” (1989., rež. A. Freimanis), “Būris” (1993., rež. A. Epners), kā arī vairāk nekā 30 dokumentālās filmas un ap 100 kinohroniku sižetu; ir pazīstams kā fotogrāfs, arī raksta prozu un glezno. Kopš 1993. gada Valdis Eglītis strādā kā pedagogs LKA, attīstot topošo filmu nozares profesionāļu spēju redzēt pasauli un mācot to atklāt citiem.”

Savukārt, kinorežisors, LKA asociētais profesors Dr.art. Dāvis Sīmanis grāmatu raksturo šādi:  
“Filmas vizuālā stila noslēpumi” vienlaikus piedāvā stingrus priekšstatus par kino veidošanas procesiem, bet vienlaikus lasās ar romāna aizrautību. Autors te dāsni dalījies ar savām apjomīgajām zināšanām kino mākslas praktiskajos aspektos, radot Latvijas kontekstā vēl nebijušu darbu, kas noteikti izrādīsies liels atbalsts turpmākajām filmu veidotāju paaudzēm”.

Grāmatas izdevējs ”Latvijas Mediji”.
Kino pasākumu organizē Latvijas Kinematogrāfistu savienība. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome.

Uzziņai :
Valdis Eglītis dzimis 1949. gada 9. decembrī Rīgā. Beidzis Maskavas Kinematogrāfijas institūtu (VVKI), daudzus gadus strādājis Rīgas Kinostudijā kā operators un operators inscenētājs,  kopš 90-to gadu vidus ir arī LKA docētājs. Bijis Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētājs, Valsts Kultūrkapitāla fonda Filmu mākslas ekspertu padomes priekšsēdētājs, darbojies Kultūras ministrijas Filmu padomē un Nacionālā kino centra ekspertu padomē.
Valda Eglīša filmētās filmas saņēmušas vairākas starptautiskas un nacionālas kino balvas, arī balvas par labāko operatora darbu.
Viņa jaunākais darbs, dokumentālā filma „Sestā diena” (2019.) filmu festivālā ”Lielais Kristaps” tika nominētā 5 kategorijās un Valdis Eglītis saņēma Lielā Kristapa balvu kā labākais dokumentālo filmu operators.

Papildu publicitātes foto, autors Dainis Juraga

IEEJA BEZ MAKSAS

Papildu informācija:
Latvijas Kinematogrāfistu savienība
tālr. : 26440470


– Drukāt dokumentu