Atpakaļ

Jaunumi

AVIS kino vakari - "Telma un Luīze" 30.aprīlī plkst. 19:00

Kinoteātris “Splendid Palace” aicina baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. Sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvājam iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms seansa saruna starp kino kritiķi Ditu Rietumu un režisori Lauru Grozu-Ķiberi par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām.

Thelma & Louise
ASV, Anglija, Francija, 1991
Garums: 2 st. 10 min.
Piedzīvojumu, krimināls, drāma
Režisors: Ridlijs Skots 
Lomās:  Susan Sarandon, Geena Davis, Harvey Keitel

Telma (Džīna Deivisa) ir no mājsaimnieces dzīves un pie televizora nīkstošā vīra vienaldzības pagurusi. Oficiantei Luīzei (Sūzana Sarandona) ir apnicis darbs ēdnīcā, bet draugs mūziķis neatrod laiku randiņiem un atrodas nepārtrauktos braucienos starp koncertiem. Abas draudzenes nolemj izrauties no ikdienas un izklaidēties, ceļojot ar kabrioletu.  Piestājušas ceļmalas bārā, sievietes piedzīvo nopietnu incidentu. Pēc dejas un viegla flirta, vīrietis Telmu mēģina izvarot. Luīze, novērojot šo vardarbības skatu, paceļ ieroci un bezkauņu nošauj. Atguvušās no šoka, draudzenes mēģina saprast, ko darīt tālāk. Telma vēlas doties uz policiju, bet Luīze baidās, ka tiks atzīta par slepkavu. Motelī viņas sapinas ar jaunu žigolo-zagli (Breds Pits). Galu galā izmisumā iedzītās draudzenes nolemj sēsties automašīnā un bēgt Meksikas virzienā. Viņām jau seko ceļu policists (Harvijs Keitels).

Oskara balva tika piešķirta filmas scenārijam, bet nominācijām bija izvirzīti arī režisors un abas galvenās aktrises. Filma ir neparasts pavērsiens road movie žanra attīstībā, jo filmas galvenās varones ir divas daiļas dāmas, kuras ir spējīgas ne tikai ātri braukt, bet arī aizstāvēt savu pašcieņu. Filma uzjundījusi diskusijas par sievietes vietu vīriešu pasaulē un feminisma idejas ar jaunu spēku.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!Share


– Drukāt dokumentu