Atpakaļ

Jaunumi

Filmā “Vakars Toskānā” Eiropas kinozvaigznes tiekas saulainajā Itālijā

Saules apdedzināti Toskānas lauki, sarunas piesātinātas kā nobriedis vīns un idilliska dzīve fonā – tas viss savijas poļu režisora Jaceka Borcuha filmā “Vakars Toskānā” („Dolce Fine Giornata“, 2019). Pagājušajā gadā Sandensas neatkarīgajā kino festivālā leģendārā poļu kinoaktrise Kristina Janda saņēma īpašo balvu par sniegumu šajā filmā. No 2020. gada 6. marta nāc skatīties filmu “Vakars Toskānā” kinoteātrī “Splendid Palace”.  

Kino leģendas atgriešanās
Pēdējos gados K. Janda strādā teātrī un paralēli turpina filmēties. Par poļu Džīnu Roulendsu dēvētā aktrise ilgus gadus bija slavenā poļu režisora Andžeja Vajdas mūza, saņēma balvas Eiropas ietekmīgākajos kinofestivālos Kannās un Sansebastjanā. 2019. gadā titulu sarakstu papildināja Sandensas neatkarīgā kino festivāla balva par lomu filmā “Vakars Toskānā”. Poļu kinoproducente Marta Habiora apgalvo, ka K. Janda ir vienīgā mūsdienu poļu aktrise ar neapstrīdamu zvaigznes statusu. 

Dzejniece, ko neierobežo vārda brīvība
Filma “Vakars Toskānā” ir vēstījums par garā brīvo Mariju Lindi – Polijas ebrejieti, Nobela prēmijas literatūrā laureāti. Viņa dzīvo Toskānā kopā ar savu mīļo ģimeni, un viņai ir slepens romāns ar jaunu ēģiptieti, nelielas piekrastes kafejnīcas īpašnieku. Piepeši idillei pienāk beigas, kad Romā notiek terora akts. Marija nepakļaujas histēriskām bailēm un naidīgumam pret imigrantiem, publiski uzstājas ar skandalozu runu.   

Skatītāju uzmanība pievērsta Marijas Lindes attiecībām ar mīļoto vīru Antonio, kuram viņa raksta garas intelektuālas vēstules, kad viņš turpat blakus gatavo ģimenei vakariņas, ar jauno mīļāko Nazīru, kurš stāsta sievietei par persiešu dzeju, un ar pilsētas sabiedrību, kas pēc dzejnieces emocionālās un šokējošās runas sagaida nožēlu. 

Tomēr pati galvenā sižeta līnija ir saikne starp māti un meitu Annu, kuru tēlo poļu aktrise Kasja Smutņaka. Aktrisei ir izveidojusies karjera Itālijā, un Latvijas kinoskatītāji viņu atceras pēc Pasolo Sorrentīno filmas “Silvio” (2018) un Paolo Dženovēzes filmas “Pilnīgi svešinieki” (2016). Anna kā morāls kompass pavada Mariju visos sižeta pavērsienos. Jau 20 gadus Itālijā dzīvojošajai K. Smutņakai šī loma ir ļoti nozīmīga un tuva. Tāpat kā filmas varone, aktrise audzina bērnus divvalodīgā ģimenē un cenšas saglabāt abu valstu saknes.  

Filma “Vakars Toskānā” kinoteātrī “Splendid Palace” skatāma no 6. marta. BIĻETES pieejamas iepriekšpārdošanā Share


– Drukāt dokumentu