Atpakaļ

Jaunumi

Jaunā sezona atklāta zvaigžņu un leģendu zīmē!

Paldies visiem par kino, talantīgās aktrises Vijas Artmanes daiļrades un dzīves svinēšanu.
Ar iedvesmu, smieklu devu, nostaļģisku atmiņu un, nenoliedzami, pāris mirdzošu asaru acīs - esam atklājuši jauno kino sezonu.
Paldies Daira Āboliņa, Agita Cane, LTV.lv un filmas radošajai komandai, ka sezonu varējam atklāt tieši ar šo pirmizrādi.
Lai nezūdošs kino prieks!

FOTO GALERIJA PIEEJAMA ŠEIT. 

Kinoteātris “Splendid Palace”*, atklājot 96. sezonu, skatītājiem piedāvā plašu kino repertuāru. Sīkāk par to 2019. gada 21. augustā, sezonas atklāšanas pasākumā informēja SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika, kinoteātra “Splendid Palace” vadītāja Ieva Sīpola un mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa.

Turpinot izrādīt Road Movie izcilākās kinoklasikas filmas, “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS līdz 2019. gada beigām piedāvā iespēju redzēt filmas “Taksists”, “Miss Saulstariņš”, “Trakais Pjero”, “Parīze Teksasa” un decembra izskaņā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar mākslu un auto.

Baltijas valstu mākslas augstskolu absolventi jau otro gadu tiek aicināti piedalīties un iesūtīt pieteikumu “Studentu KinoFEST’S 2019”. Kompetenta žūrija – režisore Anna Viduleja, režisors Matīss Kaža un aktrise, kostīmu māksliniece Jana Čivžele tos izvērtēs un 1. oktobrī labākie darbi tiks izrādīti publiski. Uzvarētājs galvenajā balvā saņems – kopā 2000 EUR profesionālas kino filmēšanas tehnikas nomai no SIA “Cinevera LV” un SIA “Arkogints”!

Šīs sezonas jaunums – “Dokumentālā kino pirmdiena”. Katru pirmdienas vakaru skatītājiem būs iespēja iepazīt dažādu paaudžu kinorežisoru skatījumu uz notikumiem mums apkārt. Pirmais stāsts – “Atbrīvošanas diena”, kas ir 2018. gad “Lielā Kristapa” laureāte, labākā dokumentālā filma. Tā ir par bijušās Dienvidslāvijas kulta grupu “Laibach”. Pēc seansa režisors Uģis Olte un producents Uldis Cekulis piedalīsies “Jautājumu un atbilžu” sesijā.

Sestdienas rītos jaunākie kino apmeklētāji kopā ar mammām, tētiem, brāļiem un māsām aicināti apmeklēt “KINO BĒRNIEM” seansus. Savukārt kino mīļiem – senioriem katra mēneša pēdējā otrdienā tiks demonstrēti “SENIORU SEANSI” ar labākajām repertuāra filmām par īpaši draudzīgām cenām ērti pieejamā laikā. Šajā ciklā kā pirmā tiks izrādīta biogrāfiskā filma “Pavaroti”. 

“Splendid Palace” ir unikāls kultūras un arhitektūras piemineklis, kas pieredzējis milzīgu kinoteātra attīstību un kino evolūciju. Tāpēc kontekstā ar kinoteātra tuvojošos simtgadi, sākot ar septembra otro pusi būs apskatāma Latvijas, Eiropas un pasaules kino vēsturei veltīta izstāde, kurā demonstrēs kino industrijas attīstību.

Oktobrī skatītājus gaidām uz Rīgas starptautisko filmu festivālu “RIGA IFF”. Novembrī Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” ietvaros notiks Latvijas jaunāko filmu seansi un filmu pirmizrādes ar autoru piedalīšanos, studentu filmu skates, diskusijas, preses konferences. Gada nogalē interesenti ir aicināti noskatīties Starptautisko Zinātniskās fantastikas un fantāzijas filmu festivāla izlasi “BEST SCI-FI 2019”.

 Share


– Drukāt dokumentu