Atpakaļ

Jaunumi

LAILAS PAKALNIŅAS SPĒLFILMAS “AUSMA” GODA SEANSS KINOTEĀTRĪ “SPLENDID PALACE” 12. SEPTEMBRĪ

Eiropas Kino akadēmijas (EFA) šāgada 50 labāko pilnmetrāžas filmu saraksta publiskošana nāca ar patīkamu vēsti Latvijas kinoindustrijai – Lailas Pakalniņas spēlfilma “Ausma” iekļauta šajā filmu izlasē, no kuras tiks izvēlētas nominētās filmas Eiropas Kino akadēmijas balvām par gada labākajiem sasniegumiem kinomākslā.

Atzīmējot nonākšanu tik prestižas balvas pretendentu sarakstā, 12. septembrī plkst.19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” filma “Ausma” tiks izrādīta īpašā goda seansā. Pirms filmas seansa – tikšanās ar režisori Lailu Pakalniņu un filmas radošo komandu. 

Lailas Pakalniņas spēlfilma “Ausma”, kas starptautisko pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gadā 18. novembrī Baltijas iespaidīgākajā kino festivālā “Black Nights” Tallinā, vēsta par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē – padomju laikā, kad tā saucamo ideālu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus; dēls nodeva tēvu, bet tēvs – dēlu.

 “”Ausma” ir estētiski izsmalcināta filma, kas satricina, uzdzen niknumu un raisa apņēmību, ka nekad, nekad, nekad vairs mēs nebūsim manipulējams cilvēku pūlis,” Lailas Pakalniņas filmu komentē kinokritiķe Daira Āboliņa. “Šī ir vienīgā filma Eiropas Kino akadēmijas 50 gada labāko filmu sarakstā, kuru mēs drīkstam uztvert personiski.”

Spēlfilma "Ausma" ir piektā Lailas Pakalniņas pilnmetrāžas filma, tā plaši izrādīta arī starptautiskajā vidē – Baltijas valstīs, Čehijā, Irānā, ASV, Zviedrijā, Itālijā, Francijā, Meksikā, Ukrainā, Polijā, Krievijā, Sebijā, Slovēnijā un citviet pasaulē, bet jau oktobrī tā gaida savu pirmizrādi Korejā, Āzijas Filmu Tirgū. 

29. Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšana šogad notiks 10. decembrī – Polijā, Vroclavā, kas ir šī gada Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Pirkt biļetes

Pievienoties pasākumam FacebookShare


– Drukāt dokumentu