Atpakaļ

Jaunumi

NORA

Četros ekskluzīvos seansos kinoteātrī “Splendid Palace” tiks izrādīta Latvijas Televīzijas jaunā dokumentāla filma “Nora” par leģendāro estrādes dziedātāju Noru Bumbieri. Ierobežotā skaitā ir iespējams iegādāties ielūgumus uz filmas pirmizrādes seansu 19.aprīlī plkst.18:00, kura ietveros notiks tikšanās ar  filmas veidotājiem un varoņiem. Savukārt laikā no 20.aprīļa līdz 4.maijam filma būs iekļauta kinoteātra repertuārā.

“Nora” ir dokumentāls stāsts par izcilāko Latvijas estrādes dziedātāju, kuras balsi ir grūti sajaukt ar kādu citu. Par latviešu estrādes leģendu Noru Bumbieri.

Viņas dzīve bija kā spoža ziemeļblāzma, ko pildīja visdažādākās krāsu gammas. Viņas aicinājums bija dziedāt, un to viņa darīja.

Filmā stāstīsim par Padomju Latvijas estrādes dzīves neredzamo pusi – to, kā mākslinieki brauca koncertos uz kolhoziem un lauku kultūras namiem. Atcerēsimies padomju laikus, kad preces bija zem letes, cilvēki stāvēja garās rindās un visi ģērbās gandrīz vienādi.

Vienlaikus tas bija Noras laiks. Septiņdesmitajos gados, lai redzētu viņu uz skatuves, cilvēki stāvēja garās rindās. Nora kļuva par Latvijas estrādes zvaigzni un tautas mīluli.

Filmas “Nora” stāstu veido laikabiedru atmiņas – Raimonds Pauls, Viktors Lapčenoks, Zigmars Liepiņš, Mirdza Zīvere, Aija Kukule, Margarita Vilcāne, Žoržs Siksna un daudzi citi.

Filmēšanas grupa devās uz Ņujorku, lai būtu klāt brīdī, kad pirmo reizi pēc vairāk nekā divdesmit gadiem Noras dēls Georgs satika savu māsu Beatrisi.

Noras liktenis ir traģisma pilns, teiks muzikologi. “Viņa izdega kā lāpa”, sacīs kāda no Noras paziņām. Šis būs dokumentāls stāsts par Noru. Par Noru, kura mums atstājusi neaizmirstamu muzikālu stāstu. Stāstu, ko ir pienācis laiks izstāstīt.

Filmas režisore -  Linda Olte, scenārija autors -  Sandijs Semjonovs, vadošais operators – Andris Priedītis, producenti – Ieva Rozentāle, Artis Dobrovoļskis.

Lomās – Dārta Daneviča un Niklāvs Kurpnieks.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī “Splendid Palace” 2018.gada 19.aprīlī!

Ieeja uz filmas PIRMIZRĀDI 19.04. - 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, 3.grupas invalīdiem uzrādot apliecību - 6.00 EUR.

Darba dienās līdz plkst. 17:59 - 6.00 EUR
Darba dienās no plkst. 18.00 – 7.00 EUR
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 7.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 5.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem, uzrādot apliecību – 4.50 EUR

BIĻETESShare


– Drukāt dokumentu